22,02,2024

Show Biz

2.5 milionë shikime dhe 100 mijë pëlqime për një ditë për Tayna e Mozzik

Tayna dhe Mozzik kanë publikuar dje një hit të madh me titullin ‘Edhe ti’. Përveç hit në Kosovë, kënga që dyshja Tayna dhe Mozzik kanë publikuar saktësisht para 24 orëve, tashmë është një hit edhe në vendet tjera...

Fifi: Jo gjithkush më meriton mua, jam super mega fucking single

Fifi është përpjekur që jetën e saj private ta mbaj larg mediave. Është përfolur që këngëtarja ka qenë në një lidhje me kantautorin Flori Mumajesi, por asnjëherë...

E quajti “Gënjeshtare”, Loredana I kththet Mozzik me ndihmën e Dafina Zeqirit

Ditën e djeshme Mozzik u shpreh i revoltuar pas intervistës së Loredana Zefit, e cila foli për arsyet e ndarjes së tyre. Reperja u shpreh se ndarja me Mozzik nuk ka qenë e planifikuar, madje tha se as...

Reagime dhe kundër-reagime mes artistëve të njohur. Labi , Blero dhe Getinjo

“Le t’kallet bota” është projekti i përbashkët i tre artistëve të njohur, Labinot Tahirit, Blero Muharremit dhe Getinjos që erdhi vetëm si audio në korrik të vitit 2013. Megjithë këtë u dëgjua dhe u pëlqye shumë nga fansat...

Mozzik ‘nxehet’ keq ndaj Lorendanës: Dashuria s’njeh para e famë, por te t’i njeh

Loredana mbrëmë ka qenë e ftuar në emisionin “NIN” ku edhe ka folur si kurrë më parë për ndarjen nga reperi, Mozzik me të cilin ka një vajzë. Ajo u shpreh se vazhdon ta respektojë dhe të ketë raporte të...

Mozzik përfundon në spital

Mozzik ka shqetësuar fansat me fotografinë e fundit. Angazhimet e shumta me koncerte gjatë këtyre ditëve, artistëve u sjell edhe lodhje të madhe. E kjo gjë bën që t’iu përkeqësohet edhe gjendja shëndetësore. Kështu duket se ndodhi së fundi me reperin...

Loredana prapë në telashe me faqet në Gjermani

Është një nga emrat që sjell shumë skandale. Pos skandalit me çiftin zviceran ku u akuzua se vodhi nga ta shuma të majme me para, Loredana Zefi tashmë ka hyrë në konflikt me një faqe Instagrami në Gjermani, shkruan Syri...

Këngëtari kosovar e pranon publikisht lidhjen me motrën e Loredanës!

Gent Fatali, rap-artisti i njohur dhe Rozafa Zefi, motra e këngëtares së njohur Loredana, përfliten prej disa kohësh se janë në një lidhje dashurie, herë e pranojnë e herë jo, megjithëse është kuptuar mirë gjithçka. Në emisionin “Glamour Zone” në...

Mozzik merr një dhuratë të veçantë

Talentet e rijnë në pikturë shpesh herë inspirohen në të famshmit për të realizuar një pikturë. Këngëtarët janë ata që nuk hezitojnë që këto dhurata që pranojnë t’i ndajnë me adhuruesit në rrjetet sociale. Kështu edhe reperi i njohur kosovar, Mozzik...

Mozzik mesazh publik për Loredanën?

Mozzik dhe Loredana i dhanë fund lidhjes së tyre, por ende vazhdojnë të komentohen shumë për raportet e tyre. Dyshja e njohur pas ndarjes u tha që vazhdojnë të jetën në kontakt me njëri-tjetrin dhe kanë marrëdhënie të mirë për...

Tjera

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...