22,02,2024

Show Biz

Anduena Ramadani, një yll në ngjitje në skenën e muzikës, fituese e çmimit special të Festivalit “MusicLand 2023”

Sukseset e të rinjve ferizajas, në art, kulturë, sport por edhe në fusha të tjera janë të pandalshme e që meritojnë duartrokitjen e gjithësecilit. Anduena Ramadani është ferizajasja që përfaqësoi Kosovën në Festivalin prestigjioz ndërkombëtar "MusicLand 2023" që u...

Mbresa: Dajt e mi janë të çmendur pas futbollit, e shikojnë “live” çdo ndeshje të Shqipërisë

Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Mbresa bashkë me Stresin e Brunon kanë diskutuar rreth ndeshjeve futbollistike dhe tifozerisë që bëhet kur luajnë shqiptarët. Kësisoj, Mbresa ka marrë shembull dajtë e saj, për të cilët ka thënë se janë shumë...

Po aludohej për diçka mes tyre, Getinjo nxjerr ”pëlqimin sekret” të këngëtares shqiptare për MOZZIK

Kur të gjithë aludonin dhe komentonin kiminë midis Ana Kabashit dhe Getinjos, ky i fundit i dha fund të gjitha thashethemeve duke zbuluar se në fakt këngëtarja ka një pëlqim për vëllain e tij Mozzik. Kjo gjë u konfirmua edhe...

Policia futet në lokalin ku do të performonte Mozzik, reagon reperi

Reperi Mozzik është një nga reperët më të preferuar në tregun tonë muzikor dhe më të kërkuar gjithashtu nga audienca. Teksa bëjmë me dije se mbrëmjen e djeshme ai do të performonte në Tiranë, policia ka ndëprerë performancën e tij....

“Gjaku s’bahet uj, vlla”,me armë në dorë dhe pamje nga varrimi, familjari i Strellës paralajmëron hakmarrjen

Një familjar i të ndjerit, Gazmend Hysenit i njohur si “Strella ka paralajmëruar hakmarrje. Blendi Hyseni përmes një video të publikuar në Tik-Tok ka shkruar se “Gjaku s’bëhet ujë, vëlla”. Këtë mbishkrim e ka përcjellur me disa foto ku shihet me...

Mozzik i kundërpërgjigjet Sinan Vllasaliut: Nëse më falë Zoti djalë, në syneti të tij do të jesh këngëtari

Një deklaratë e këngëtarit Sinan Vllasaliu kundrejt reperëve, Mozzik dhe Don Xhon, u bë virale në rrjetet sociale. Artisti i mirënjohur i skenës në një intervistë të dhënë së fundmi theksoi se tekstet e këtyre artistëve janë ‘turpi i botës’. Një...

Fatlind Miftari, edhe një talent premtues i muzikës nga Ferizaj

Se Ferizaj është burim i talentëve të muzikës vazhdon të dëshmohet çdo ditë. Ditë më parë përmes këngës së ti  me videoklipin e këngës “Ti je Diamant” po e dëshmon edhe i riu Fatlind Miftari. Kënga  “Ti je diamant” (cover)...

Fifi: Ish-i dashuri im i parë më la sepse nëna e tij i tha të zgjidhte mes meje dhe asaj, nuk më donte sepse...

Spektakli Big Brother VIP ka marrë vëmendjen e të gjithëve që në javën e parë. Plot 14 banorët kanë filluar tashmë të njihen më mirë me njëri-tjetrin, gjersa nuk kanë hezituar edhe të ndajnë me shikuesit të pathënat nga jeta...

Labinot Tahiri do të garojë për President të Kosovës, e thotë publikisht se kur do të ndodhë

Edhe pse është larguar nga skena politike, me humanitetin që po vazhdon të ketë, synon të bëhet edhe president i ardhshëm i vendit. Bëhet fjalë për këngëtarin Labinot Tahirin, i cili ka shpalosur të pathënat e deritanishme për qëllimet e tij në...

Loredana paralajmëron projektin e radhës, publikon fotografi me Mozzik: Thuani Mashallah

Bujë e madhe në rrjet është bërë pikërisht nga dy rep-artistët e njohur shqiptar. Fjala është për Mozzik dhe Loredanën, të cilët ditë më parë bënë të ditur ribashkimin e tyre, shkruan portali arbresh.info Loredana para pak çastesh ka publikuar një foto ku...

Tjera

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...