28,09,2023

Lajme

Raportohet se Njësia Speciale ka hyrë brenda manastirit të Banjskës

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit.Burime të lajminet, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë brenda orës. Kujtojmë se sot në orët e...

Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie të konsiderueshme të armeve, municionit dhe pajisjeve...

Të gjitha fotografitë nga manastiri i Banjskës që i bëri publike Kurti

Kryeministri i Kosovës, gjatë konferencës së sotme për media, ka shpalosur pamje nga manastiri i Banjskës në Zveçan, ku po qëndrojnë persona të armatosur, që dyshohet se vranë policin e Kosovës, Afrim Bunjaku, plagosën Alban Rashitin dhe lënduan një...

Borrell e dënon vrasjen e policit, thotë se ka rrezik të vriten njerëz tjerë përreth Manastirit të Banjskës

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka thënë se duhet të vërtetohen të gjitha faktet rreth sulmit të së dielës në veri të Kosovës, ku mbeti i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës dhe dy...

Lajçak: Vrasësit e policit në veri të dalin para drejtësisë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dënuar fuqishëm sulmin e tmerrshëm kundër Policisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë në veri të Kosovës. Lajçakka shkruar në X, se dhuna e çdo forme është absolutisht e papranueshme. “Zemra...

Sulmohet me arsenal armësh policia në veri, mbetet i vrarë një rreshter

Policia e Kosovës është sulmuar me arsenal armësh , përfshirë këtu edhe me granata dore dhe zollë, ku si pasojë e gjuajtjeve një polic është vrarë dhe një tjetër është plagosur. Sulmet ndaj policisë kanë ndodhur në orët e hershme...

MASHTI do t’i ndajë nga 80 euro për blerjen e teksteve shkollore, aplikimi për subvencionim nga nesër

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Informacionit, Arbërie Nagavci, ka njoftuar se nga nesër prindërit mund të aplikojnë për subvencionimin e teksteve shkollore. Ajo ka bërë të ditur se mjetet do të dalin në xhirollogari që nga fillimi i javës...

Operacioni “Goditja”, për dy javë Policia e Kosovës konfiskoi 54 armë, arrestoi 155 persona

Për dy javë janë arrestuar 155 persona ndërsa janë konfiskuar 54 armë gjatë realizimit të urdhrit operativ “Goditja”, të cilin është duke e zbatuar Policia e Kosovës. Gjatë kësaj periudhe janë kontrolluar 35 mijë e 324 vetura dhe 420...

Tri shpërthime në veri rreth mesnatës, sulmohen stacionet e policisë

Tri shpërthime kanë ndodhur rreth mesnatës në veri të vendit, saktësisht në Mitrovicë të Veriut dhe Zveçan. Këto raste i ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Veriut, Veton Elshani. Elshani ka thënë se shpërthimi i parë ka...

Tre policë brenda territorit të Kosovës kidnapohen nga forcat Kobra të Serbisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në thellësi të territorit të Republikës së Kosovës, në zonën kufitare në veri të vendit dyshohet se janë kidnapuar tre zyrtarë kufitar patrullues. Mësohet se tre zyrtarët policorë të Kosovës janë...

Latest News

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...