22,06,2024

Lajme

Grabiten 500 euro në një pompë të derivateve, kërcënohen punëtorët

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në një pompë të derivateve në Lipjan. Policia e Kosovës  njofton se dy punëtorë të kësaj pompe kanë raportuar se derisa ishin në vendin e punës janë kërcënuar nga dy të dyshuar, të cilët...

Ndeshja me Izraelin, Komuna e Prishtinës mbyll parkingun prapa Pallatit të Rinisë

Komuna e Prishtinës ka dalë me një njoftim për qytetarët që ta shfrytëzojnë gjatë ditës së nesërme trafikun publik apo të bëjnë zgjidhje alternative për parkim, meqë të dielën më 12 nëntor parkingu në rrugën “Dritan Hoxha” do të...

“Shfrytëzoni kartelat bankare”, kërkohet nga qytetarët të shmangin përdorimin e 2 eurove

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, në bashkërendim me Policinë e Kosovës, Agjencinë e Kosovës për Forenzikë, Doganat e Kosovës, Administratën Tatimore të Kosovës, Njësinë e Inteligjencës Financiare, Inspektoratin e Tregut dhe Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë kanë mbajtur...

Policia jep detaje për aksionin e sotëm në veri, ja çfarë u gjet

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, dhe Policia e Kosovës njoftojnë opinionin publik se në vazhdën e angazhimit dhe realizimit të aktiviteteve policore për ruajtje të rendit kushtetues, ofrimit të sigurisë dhe parandalimit të aktiviteteve kriminale, Policia e Kosovës,...

Raportohet se Njësia Speciale ka hyrë brenda manastirit të Banjskës

Njësia Speciale ka hyrë brenda në Manastirin e Banjskës, ku është ngujuar grupi kriminal i armatosur në komunën e Zveçanit.Burime të lajminet, bëjnë me dije se ka mundësi që aksioni të përfundojë brenda orës. Kujtojmë se sot në orët e...

Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim të radiolidhjeve, si dhe identifikimin e një sasie të konsiderueshme të armeve, municionit dhe pajisjeve...

Të gjitha fotografitë nga manastiri i Banjskës që i bëri publike Kurti

Kryeministri i Kosovës, gjatë konferencës së sotme për media, ka shpalosur pamje nga manastiri i Banjskës në Zveçan, ku po qëndrojnë persona të armatosur, që dyshohet se vranë policin e Kosovës, Afrim Bunjaku, plagosën Alban Rashitin dhe lënduan një...

Borrell e dënon vrasjen e policit, thotë se ka rrezik të vriten njerëz tjerë përreth Manastirit të Banjskës

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka thënë se duhet të vërtetohen të gjitha faktet rreth sulmit të së dielës në veri të Kosovës, ku mbeti i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës dhe dy...

Lajçak: Vrasësit e policit në veri të dalin para drejtësisë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dënuar fuqishëm sulmin e tmerrshëm kundër Policisë së Kosovës që ndodhi mbrëmë në veri të Kosovës. Lajçakka shkruar në X, se dhuna e çdo forme është absolutisht e papranueshme. “Zemra...

Sulmohet me arsenal armësh policia në veri, mbetet i vrarë një rreshter

Policia e Kosovës është sulmuar me arsenal armësh , përfshirë këtu edhe me granata dore dhe zollë, ku si pasojë e gjuajtjeve një polic është vrarë dhe një tjetër është plagosur. Sulmet ndaj policisë kanë ndodhur në orët e hershme...

Tjera

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...