13,04,2024

Uncategorized

Arrestohet një person në Ferizaj i kërkuar nga autoritetet e Maqedonisë së Veriut

Një person sot është arrestuar në Ferizaj pasi ishte i kërkuar nga Maqedonia e Veriut për veprat penale “Mashtrimi” dhe “Falsifikimi i dokumenteve” me dënim burgimi katër vjet e nëntë muaj. Në njoftimin e policisë thuhet se personi në fjalë...

Shpallë të pavlefshme diplomën e shkollës së mesme

Besfort Malsiu nga fshati Rekë, komuna e Kaçanikut shpallë të pavlefshme Diplomën e shkollës së mesme , lëshuar në SHMT "Pjetër Bogdani" në Ferizaj

Shpallë të pavlefshme dëftesat e shkollës së mesme

Besim Amini nga Ferizaj shpallë të pavlefshme Dëftesat e shkollës së mesme , lëshuar në IAAP "Zenel Hajdini"në Ferizaj

Shpallë të pavlefshme Certifikatën e Aftësimit Profesional

Leutrimn Gashi nga fshati Begracë, Komuna e Kaçanikut shpallë të pavlefshme Certifikatën për kryerjen e Aftësimit Profesional nga QAP në Ferizaj

Nga 1 janari nis udhëtimi pa viza, Ambasada Gjermane del me një njoftim të rëndësishëm

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se të gjithë ata që posedojnë pasaporta të Kosovës, duke filluar nga 1 janari mund të udhëtojnë për në Zonën Shengen pa viza për qëndrime afatshkurtëra. Sipas ambasadës, udhëtimi pa viza ju mundëson të...

Varroset me ceremoni shtetërore polici Afrim Bunjaku

Është varrosur me ceremoni shtetërore, polici Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën  të dielën në fshatin Banjskë të Zveçanit. Në varrimin e tij në fshatin Samadrexhë të Vushtrrisë, pjesëmarrës ishin krerët e shtetit, po ashtu, ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier dhe...

Dy raste të vjedhjeve të rënda në Ferizaj

Dy raste të vjedhjeve të rënda janë raportuar dje në Ferizaj. Në njërin rast, ankuesi ka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në fabrikën e tij për këpucë dhe kanë vjedhur kasafortën ku kishte para dhe stoli ari. Në rastin...

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa: Nxënësit nuk po i shohin me respekt të njëjtë mësimdhënësit

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa ka folur rreth pasojave për nxënësit, që edhe pse ka filluar viti i ri shkollor, sipas tij efektet negative të grevës nuk mund të shmangen për një kohë të gjatë. Në një prononcim për GazetaBlic,...

Ambasadori gjerman: Në fillim të vitit tjetër liberalizohen vizat

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, është përgjigjur në lidhje me mundësinë e liberalizimit të vizave për Kosovën në fillim të vitit të ardhshëm. Rohde u tregua i prerë kur u pyet se a do të hiqen vizat në muajin...

KEK tregon nëse do t’i kthehemi reduktimeve: A3 do të ndalet për 4 ose 5 ditë

Korporata Energjetike e Kosovës ka njoftuar se njësia A3 e Kosovës A është ende në punë, por do të ndalet nga prodhimi për periudhë katër ose pesëditore. Sipas njoftimit për media, për të mbuluar mungesat e shkaktuara nga kjo ndërprerje,...

Tjera

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...