28,09,2023

Uncategorized

Varroset me ceremoni shtetërore polici Afrim Bunjaku

Është varrosur me ceremoni shtetërore, polici Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën  të dielën në fshatin Banjskë të Zveçanit. Në varrimin e tij në fshatin Samadrexhë të Vushtrrisë, pjesëmarrës ishin krerët e shtetit, po ashtu, ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier dhe...

Dy raste të vjedhjeve të rënda në Ferizaj

Dy raste të vjedhjeve të rënda janë raportuar dje në Ferizaj. Në njërin rast, ankuesi ka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në fabrikën e tij për këpucë dhe kanë vjedhur kasafortën ku kishte para dhe stoli ari. Në rastin...

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa: Nxënësit nuk po i shohin me respekt të njëjtë mësimdhënësit

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Nehat Mustafa ka folur rreth pasojave për nxënësit, që edhe pse ka filluar viti i ri shkollor, sipas tij efektet negative të grevës nuk mund të shmangen për një kohë të gjatë. Në një prononcim për GazetaBlic,...

Ambasadori gjerman: Në fillim të vitit tjetër liberalizohen vizat

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, është përgjigjur në lidhje me mundësinë e liberalizimit të vizave për Kosovën në fillim të vitit të ardhshëm. Rohde u tregua i prerë kur u pyet se a do të hiqen vizat në muajin...

KEK tregon nëse do t’i kthehemi reduktimeve: A3 do të ndalet për 4 ose 5 ditë

Korporata Energjetike e Kosovës ka njoftuar se njësia A3 e Kosovës A është ende në punë, por do të ndalet nga prodhimi për periudhë katër ose pesëditore. Sipas njoftimit për media, për të mbuluar mungesat e shkaktuara nga kjo ndërprerje,...

Nderohen donatoret e instrumenteve muzikore për institucionet e kulturës në Ferizaj

Paraditen e sotme, Nënkryetari i Komunës, Lulzim Aliu, bashkë me drejtoren e kulturës, rinisë dhe sportit, Xhemile Murati Shabani, pritën sot, donatoret e instrumenteve dhe pajisjeve muzikore, për shkollën "Çesk Zadeja" si dhe institucionet kulturore në Ferizaj. Nënkryetari Aliu shprehu...

Këto pjesë të Ferizajt dy ditët e ardhshme do të kenë ndërprerje të rrymës deri 5 orë

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit 30.08.2022 Nga TS 35/10kV Ferizaj III do të ndërprehet: Dalja 10 kV Jezerci  (kodi: 40042003) prej orës 10:00 - 15:00. Vendet: Rrugët: Elbasanit, Gjergj Fishta, Muharrem Shemsedini (një pjesë), Murat Murati (një pjesë), Naim Beka, Prekazit, Sefedin Firza (një pjesë), Xhevat Sojeva (një pjesë),ef...

Mbahet “Panairi i Punës 2022” në Ferizaj

Me rreth 50 biznese te pranishme, sot u  mbajt "Panairi i Punës" 2022 në Ferizaj. Rreth 200 vende të lira pune, sot ofruan bizneset në Panairin e Punës, i cili u  organizua nga Komuna e Ferizajt, Agjencia e Punësimit  Ferizaj...

Fero publikon foto me personin e vrarë në Ferizaj: Allahu n’xhenet vlla

Një vrasje ka ndodhur në Ferizaj, në orët e para të mëngjesit. I vrarë ka mbetur një 30-vjeçar, Gazmend Hyseni, derisa i dyshuar për vrasjen është poashtu një 30-vjeçar, me inicialet Q.J. Viktima duket se ka qenë shok i reperit...

Ky është 30 vjeçari që u vra sot në Ferizaj

Pak më parë  u raportua se mbrëmë në orët e vona ka ndodhur një përleshje me armë zjarri në Ferizaj. Nga kjo përleshje ka humbur jetën një person, si dhe një tjetër është plagosur. Mësohet se personi i cili u vra...

Latest News

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...