25,05,2024

Uncategorized

Voton Agim Aliu

Kandidati për kryetar të Komunës së Ferizajit nga radhët e PDK-së, Agim Aliu, ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar në zgjedhjet lokale që po mbahen ditën e sotme. Postimi i plotë: Të dashur ferizajas, sot fjalën e keni...

20-vjeçarja në Ferizaj tenton të vetëvritet duke pirë barna

Një 20-vjeçare ka tentuar që të vetëvritet dje në Ferizaj. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Ferizaj, Kanun Veseli. Ai tha se 20-vjeçarja tentoi të vetëvritet duke pirë sasi të tepruar të medikamenteve. E njëjta është duke u trajtuar...

Temperaturat e larta dhe ndikimi tek pacientët me diabet

Këshilla mjekësore nga Dr. Fatbardh Ramadani Në ditët me temperatura të larta që po mbretërojnë në vendin tonë ,paraqitet rrezik i shtuar për persona që vuajnë nga grupe të caktuara të sëmundjeve ,sidomos nga diabeti mellitus-sëmundja e sheqerit. Gjatë periudhës me temperatura të...

Ministria e Bujqësisë vazhdon me pagesën e dytë të subvencioneve për bujqit

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka rifilluar ekzekutimin e pagesës së dytë për të gjithë përfituesit e subvencioneve në kuadër të Programit të Pagesave Direkte për vitin 2020. Duke marrë parasysh vonesat e shkaktuara në këto pagesa, ministri...

Mustafa konfirmon dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LDK-së, thotë se rezultati i zgjedhjeve ishte shumë i keq

Isa Mustafa pas mbledhjes së kryesisë së LDK, para mediave ka konfirmuar dorëheqjen e tij nga pozita e kryetarit të LDK-së. Mustafa ka thënë se rezultati i zgjedhjeve ka qenë shumë i keq për LDK-në. “Kishim mbledhjen e kryesisë që...

Këta janë kandidatët e LDK-së për deputetë

LDK ka publikuar listën e kandidatëve për deputet për zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan IndeksOnline. Lista e kandidatëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. 1. Avdullah Hoti 2. Kujtim Shala 3. Hykmete Bajrami 4. Agim Veliu 5. Behgjet Pacolli 6. Lirije Kajtazi 7. Anton Quni 8. Arben Gashi 9. Ardita...

Agim Aliu: Askush nuk u hoq nga lista. 2 të lënduarit tjerë do të trajtohen në Austri

6 nga të lënduarit e shpërthimit, në gjendje më të rëndë do të trajtohen jashtë vendit, 4 prej tyre në Turqi kurse 2 të lënduarit tjerë në Austri "Të dashur qytetarë! Nga shpërthimi në Ferizaj ku mbetën të lënduar dhjetëra qytetarë,...

1.590 TESTIME, 350 TË SHËRUAR DHE 609 RASTE ME COVID-19! NE FERIZAJ 17 RASTE TE REJA

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve...

Vdes 24-vjeçarja nga Ferizaj e diagnostifikuar me leukemi akute

24-vjeçarja nga Ferizaj, Valentina Ibrahimi para disa ditësh ishte diagnostifikuar me leukemi akute. Ajo nuk mundi t’i përballojë sëmundjes dhe ndërroi jetë sot, në njërin nga spitalet e Turqisë ku ishte duke marrë trajtimin mjekësor. Për shërimin e saj u deshën...

Qeveria ende s’e ka kompensuar Ferizajn për mjetet e shpenzuara për pandeminë

Qeveria e Kosovës nuk i ka kompensuar komunat për mjetet e shpenzuara për menaxhimin e pandemisë, ndonëse atyre u është kërkuar që të bëjnë një planifikim të tillë. Kryetari i komunës së Ferizaj, Agim Aliu në një intervistë për Ekonomia...

Tjera

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...