28,09,2023

Sport

Hendbolli ikonik ferizajas po kthehet

KH Kastrioti arriti sonte fitoren në hapjen e Kampionatit të Superligës së Kosovës, në sfidën ndaj KH Trepça, për të hapur rrugën e kthimit, aty ku e meriton, aty ku për dekada ka bërë krenarë sportin ferizajas, në majat...

Visar Azemi: Dy yjet e hendbollit ferizajas, nga sot janë pjesë e shtëpisë sonë politike të LDK-së.

Hamdiu dhe Luli në qytetin e Ferizajit nuk kanë nevojë për prezantim, i njohim të gjithë. I njohim për emocionet, gëzimet e fitoret që na i dhuruan qytetit tonë me klubin hendbollistik, krenarinë e qytetit tonë KH. Kastrioti. Ata që...

Fitore Madhështore e FC Shabani në Turneun Tradicional të Mërgimtarëve në Varosh!

Në një atmosferë emocionuese dhe mbresëlënëse në fshatin Varosh të Ferizajt, u mbajt finalja e futbollit të vogël mes FC Shabani dhe Viçevcit. FC Shabani triumfoi me një fitore të shkëlqyer me rezultat 5:1 kundër kundërshtarëve të tyre, duke...

Ferizajaset Yllka Jashari, Melirona Avdullahu me trajneren Vildane Jasharin bëjnë Kosovën Kampione Ballkanike në Beach Volley

Ferizajaset Yllka Jashari, Melirona Avdullahu prirë nga trajnerja Vildane Jashari me klubin e volejbollit "Kastrioti" ishin përfaqësueset e Kosovës, në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në sportin e volejbollit në rërë në Maqedoni të Veriut, ku në mesin e 9...

Kastrioti mbetet edhe pa dy lojtarë, Salihu dhe Esati i bashkohen Trepçës

Trepça e Mitrovicës ka synime të mëdha për edicionin e ri në elitën hendbollit të Kosovës. Presidenti i KH Trepçës, Bujar Istrefi, ka nënshkruar me portierin Liridon Esati dhe hendbollistin Hamdi Salihu. Trepça do të jetë edhe më frikshme se vitin...

Albin Osmani i solli Kosovës Medaljen e Bronztë në Kampionatin Mediteran të Boullingut

Sukseset e të rinjve ferizajas në sporte të ndryshme po shtohen çdo ditë. Së fundmi, në Kampionatin Mediteran të Boullingut që u mbajt në San Marino, me pjesëmarrjen e 15 shteteve, është i riu ferizajas Albin Osmani nga Klubi...

Ferizajaset Yllka Jashari e Melirona Avdullahu, Kampione të Kosovës në Beach Volley

Rezultatet e ferizajasve në sporte të ndryshme janë domethënëse. Në garën e sportit të Beach Volley 2023, ferizajaset Yllka Jashari dhe Melirona Avdullahu nga KV "Kastrioti" u shpallën Kampione të Kosovës në sportin e volejbollit në rërë për konkurrencën...

Ismet Munishi emërohet trajner i FC Ferizajt në Ligën e Parë

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi, ka marrë detyrën e re. Ai nga sezoni i ri do të marrë drejtimin e FC Ferizajt për dy vitet e ardhshme, skuadër kjo që do të garojë në Ligën e Parë, pasi...

FFK merr vendim për ndeshjen e barazhit Liria – Ferizaj

Komisioni i Garave në Federatën e Futbollit të Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje është diskutuar ankesa e FC Ferizajt, për ta fituar me rezultat zyrtar duelin e barazhit ndaj Lirisë. Ferizaj është ankuar në FFK, pasi ka...

Ferizajasja Sara Mustafa – Nënkampione Ballkanike e Karatesë për Fëmijë

Sukseset e ferizajasve në sporte të ndryshme, janë të pandalshme. Së fundmi, është Sara Mustafa nga Klubi i Karatesë "Sharri" e cila përfaqësoi Kosovën në Kampionatin Ballkanik të Karatesë për Fëmijë, që u mbajt në Mal të Zi, e...

Latest News

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...