17,07,2024

Show Biz

Reagimi i Loredanës pasi Mozzik e përmendi në një nga këngët e albumit

Reperi Mozzik publikoi albumin “Mozzart”, i cili përmban 20 këngë, mes tyre edhe një kushtuar vajzës Hanës. Madje, në atë këngë ai e përmendi edhe Loredanën në disa raste, që nga momenti kur e kishte kuptuar se është shtatzënë. Loredana, së fundi publikoi...

Merita Sahiti lansoi këngën kushtuar qytetit të Vitisë (VIDEO)

Merita Sahiti, tani një emër shumë i njohur për publikun dhe njëherit këngëtare e formësuar e estradës nuk ndalon së vepruari as në kohe pandemie . Zëri i sajë i paraqitur në këngët që ajo i këndon i prekë...

Fifi në super formë, befason të gjithë me foton nga plazhi

Fifi është padyshim një nga këngëtaret më të mira në industrinë e muzikës shqiptare që ka ditur gjithmonë si të vjedhë zemrat e publikut, sidomos me baladat e saj të famshme. Mirëpo, ndër të tjera Fifi është komentuar edhe për format e saj...

“Kemi kaluar një kohë të vështirë, por ja ku jemi”, Lia Stublla mirënjohëse për besimin!

Pandemia e Covid-19 ka prekur pak edhe dizajnerët e modës, por tani kur gjërat filluan të normalizohen, Lia Stubllën e pret një punë e lodhshme. Porositë ka filluar ti shpërndajë, e këtë gjë e njoftoi përmes një postimi në Instagram. https://www.instagram.com/p/CA0U_2AFidw/?utm_source=ig_embed ...

“Fikë se fikë bile me muzikë”, Labi ngushëllon veten duke kënduar nga shtëpia

Këngëtari i njohur Labinot Tahiri, ditëve të fundit ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të revoltës që ka shprehur lidhur me paralajmërimin e ministrisë së Shëndetësisë për mundësinë e mosmbajtjes së ahengjeve e dasmave sivjet. Ndërsa , sot këto...

Gold AG publikon këngë për UÇK-në, përmend Shkelzen Gashin

Reperi Gold AG pas mesnate ka publikuar videoklipin e tij më të ri, të realizuar brenda këtyre ditëve. “Shkronjat e arta” mban titullin ky projekt muzikor që i dedikohet UÇK, e madje trajton temën e nxehtë të mediave sociale e...

Xhela vejn me këngën kushtuar Ferizajt

Këngëtari Xhela Abazi  sot ka bërë publike  një këngë kushtuar Ferizajt

Artistët ferizajas sjellin projektin e ri muzikor

Artistet ferizajas sjellin projektin e ri muzikor i cili është xhiruar në muajin e kaluar. Erik & Alban vijnë me këngën e radhës: "Hajde ti ma knena" Edhe kësaj radhe për tekstin është kujdesur artisti i madh Mc Beka. Në...

Te dashurën e Ronaldos e veshi një ferizajase, Lia Stublla i ka “fajet” që Georgina shkëlqeu në “SanRemo”

Mbrëmë është mbajtur festivali i famshëm i këngës në Itali, “SanRemo”. E veçanta e kësaj ngjarjeje ishte se për herë të parë festivali italian është drejtuar nga një shqiptare. Alketa Vejsiu ishte një nga moderatoret e “SanRemos”. Por, ka diçka edhe më të veçantë...

Loredana nuk mund ta harrojë Mozzikun, ajo publikon një foto të tij

Emrat e dyshes së njohur përmenden mjaft shpesh në mediat rozë. Të dy janë emrat më të përfolur në showbiz, dhe kjo bënë që mediat të vazhdojnë të publikojnë lajme për lidhjen e tyre edhe pas ndarjes, shkruan Zeri.info Këngëtarja Loredana e cila kohëve...

Tjera

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...