13,04,2024

Show Biz

“Virus kishte edhe në fushatë”, Labinot Tahiri paralajmëron mbajtjen e koncertit: Do nis të këndoj

Si pasojë e përhapjes se koronavirusit, ka muaj që janë ndaluar ahengjet e mbrëmjet muzikore. Gjatë kohës së zgjedhjeve parlamentare kishte tubime duke u mbledhur qindra persona pa maskë e distance. E këngëtari i njohur kosovar Labinot Tahiri përmes një postimi në llogarinë e...

Këngët më të klikuara të artistëve shqiptarë për vitin 2020

Këto janë këngët më të klikuara shqiptare për vitin 2020. Pasi ky vit thuajse bllokoi industrinë e muzikës për një kohë të shkurtër, artistët shqiptarë ishin ata që nuk hoqën dorë nga pasioni i tyre për prurje të reja, shkruan...

Gjermani: Punëtori kosovar mahnitë me interpretimin e tij në vendin e punës

Gazmend Geci, ka mahnitur me interpretimin e tij me piano. Ai ka hyrë live në Facebook, ku ka luajtur në këtë instrument. Geci, punon në Gjermani në sektorin e ndërtimtartisë. Kosovari ka ekzekutuar disa melodi në gjuhën shqipe. Pianon e gjen në vendin...

Përformancë e veçantë në Rave me Liburn (playdrum)-Jezerc, Ferizaj

Tash Rave njihet për perfomancat e veçanta në ambient të hapur duke promovuar në të njëjtën kohë dhe vendet e bukura që Kosova ofron. Kësaj here kemi të ftuar Liburn(playdrum) në një prej villave më të bukura, në villën Kalaja-Jezerc,...

Mozzik për taksën: Mjerët ne, me siguri bëjnë pako, 10 euro hyrja, 2 euro 5 ari tokë

Hyrja me pagesë nga qytetet tjera për në Prishtinë nuk po shihet si gjëja e duhur nga shumë qytetarë. E për këtë reaguan shumë fytyra publike ndër ta edhe reperi Ferizajas, Mozzik, i cili përmes një postimi në Facebook ka...

Ja arsyeja që përloti Mozzik në skenën e “Shiko Kush LUAN”

Mozzik ishte i ftuar në premierën e emisionit “Shiko Kush LUAN” me moderatore dhe autore Luana Vjollcën. Mes emocionesh të forta Mozzik performoi disa nga HIT-et e tij më të dashura të publikut; ku ndër to ishte dhe “HANA”, kënga kushtuar vajzës së...

2 Ton lanson projektin më të ri “Veç me ty”

2 Ton është një prej reperave më aktiv, i cili vazhdimisht sjell projekte të reja muzikore. Dhe një këngë të re e ka lansuar edhe ditën e sotme, që e publikoj bashkë me videoklip. Projekti i ri nga reperi mban titullin “Vec me...

Këngëtarja 20 vjeçare nga Ferizaj vjen me këngën “Mama” (Video)

 Doruntina Bajraktari- Tia ka lindur dhe jeton në Zvicër, ku është duke ndjekur edhe studimet për mjekësi.  Tia sapo ka lansuar këngën e saj të parë profesionale "Mama", ku në një pjesë e tekstit përshkruan edhe jetën e saj, sepse...

I shohim gati çdo ditë bashkë, çfarë po kurdisin Mozzik dhe Kida?

Mozzik dhe Kida kanë ngjallur shumë dyshime. Mozzik dhe Kida sollën këtë verë një tjetër hit, 5 vite pas bashkëpunimit të tyre të parë të titulluar “Premtimet”, e cila rezultoi shumë e pëlqyer dhe që numëron më shumë se 50...

Askush nuk e ndihmoj në karrierë, sot paturpshëm e kritikuan Mozzikun

Reperi i njohur shqiptar nga Ferizaj, Mozzik ka nisur një turne për të shpërndarë albumin e tij të ri, por mori shumë kritika nga ata që nuk ia duan suksesin, shkruan Gazeta NewBorn. Mozzik, i cili është reperi i cili...

Tjera

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...