25,05,2024

Askush nuk e ndihmoj në karrierë, sot paturpshëm e kritikuan Mozzikun

Must Read

Reperi i njohur shqiptar nga Ferizaj, Mozzik ka nisur një turne për të shpërndarë albumin e tij të ri, por mori shumë kritika nga ata që nuk ia duan suksesin, shkruan Gazeta NewBorn.

Mozzik, i cili është reperi i cili karrierën e tij e nisi i vetëm dhe pa asnjë ndihmë, sot ka prekur majat e suksesit dhe çdo këngë e tij bëhet hit. Ai ka miliona fansa e miliona shikime. Por në vend të mbështetjes, Mozzik mori kritika pa vend dhe su lme të poshtëra nga disa media të caktuara.

Por si është e mundur që askush nuk e përkrahu kur kishte nevojë e sot e kritikojnë me tituj idiotesk?

Siç duket, suksesi i madh i Mozzikut dhe vëllaut të tij Getinjos, dikujt po ia prishë planet e jetës dhe nuk po munden të pajtohen me faktin e arritjes kaq të shpejtë në karrierë të vëllezërve Aliu nga Ferizaj.

Por Mozzik nuk theu rregullat e pandemisë dhe kësisoji ai nuk është polic që shpërndan masën dhe poashtu nuk mundet që të i ndaloj fansat që ta presin.

Mozzik nuk e ka rolin e policit, por është reper dhe siç duket, këto dy profesione u ngatërruan nga disa media.

Kujtojmë se Mozzik dhe Getinjo, janë dy reperët më të dashur dhe të pëlqyer në publikun shqiptar. Shumë kë e ka prekur jeta e tyre se si e nisën karrierën me dy euro, për ti bërë më pas dy milion euro, klikime e fansa.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img