13,04,2024

Show Biz

Publikohet “Tony Montana” nga Mozzik dhe Getinjo (Video) 

Ka kohë që vëllezërit Mozzik dhe Getinjo kanë paralajmëruar projektin e përbashkët. Bëhet fjalë për këngën “Tony Montana” e cila sapo është publikuar në Youtube. Muzika është punuar si gjithmonë nga Zzap&Chriss ndërsa teksti nga vetë reperët. Për videoklipin është përkujdesur...

Gold AG publikon këngën “Trim Jezerci”

“Trim Jezerci” mban titullin kënga më e re e reperit të njohur Gold AG. Kjo këngë i është kushtuar dëshmorit të kombit nga Jezerci i Ferizajt, Afrim Kalanica. Për tekstin dhe muzikën e kësaj kënge është përkujdesur vetë reperi, orkestrimin...

Pacolli takoi Labin

Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka pritur në shtëpinë e tij këngëtarin e njohur Labinot Tahirin-Labin. Pacolli në profilin e vet në “Facebook”, ka shkruar se me Tahirin janë pajtuar për shumë gjëra. “Mbrëmë kisha nderin...

Fatmire Mjaku publikon baladën më të re! (Video)

Këngëtarja shqiptare, Fatmire Mjaku ka publikuar video-klipin e saj më të ri, një baladë dashurie “Mos u kthe”. Deri më tash Mjaku njihet me këngët e saj ritmike ndërsa kësaj here ajo del me ndryshe.

Fahrush Azemi vjen me ‘Mona Liza Ime’ (VIDEO)

Këngëtari Fahrush Azemi ka lansuar këngën e tij më të re. Fjala është për projektin muzikor ‘Mona Liza Ime’ e cila është shkruar nga Alferd Molloholli, muzika nga vet këngëtari ndërsa orkestrimi nga Sëart Albania, transmeton parrotlla.net Kënga është finalizuar edhe...

Fahrush Azemi, pos muzikës  edhe  me projekte  për rregullim të fshatit

Më në fund në emisionin argëtues “Kojshia Show” takohen kojshit e vërtetë. Në emisionin e fundit të “Kojshia SHow”  nga moderator i emisionit ishte i ftuar këngëtari Fahrush Azemi. Pos këngëve të interpretuar gjatë emisionit, me moderatorin  u bisedua  tamam...

Tjera

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...