09,12,2023

FerizajPress

Flet Zidane para ‘El Clasicos’: Ja çfarë duhet të bëjë Reali (Video)

Zinedine Zidane ka folur para super përballjes Barcelona - Real Madrid në 'El Clasico'. Zidane ka folur sot para mediave në një konferencë, dhe ka treguar se çfarë duhet të bëjë Reali në mënyrë që të triumfojë ndaj Barcelonës në...

Tifozja e Unitedit qau pasi Januzaj u largua (Video)

Një tifoze e vogël e Manchester Unitedit ia ka shprehur dashurinë Adnan Januzaj Kjo vajzë e vogël, përmes një video të publikuar në YouTube, ka thënë se e donë Januzajn dhe se kishte qarë kur ai u transferua në Dortmund,...

Van Gaal e zbulon: Man United e përfundon sezonin në këtë pozitë (Video)

Louis Van Gaal i ka treguar synimet e Unitedit për këtë sezon. Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, ka folur të premten në një konferencë për shtyp, para përballjes që Unitedi do ta zhvillojë kundër Evertonit të dielën. Manchester United...

Familja Bislimi bëhet përsëri me lopë, pasi e shiti një për të paguar borxhin ndaj KEDS-it (Video)

Ahuri i Familjes së Bislim Halitit është bërë përsëri me lopë, pasi që mbeti i zbrazët kur iu desh ta shesin një që e kishin, vetëm për të paguar borxhin që i detyroheshin KEDS-it. Kafshën familja Bislimi e morri dhuratë...

Kadaj-Bujupi kalon në Vetëvendosje?

Pas dorëheqjes së papritur të Donika Kadaj-Bujupit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ku dha kontributin e saj për 13 vjet rresht, deputetja dhe ish-shefja e GP të partisë së Ramush Haradinajt, së shpejti do të kalojë në Lëvizjen...

Arrestohen tre serbë në Jarinjë, kaluan kufirin ilegalisht

Policia e Kosovës njofton se dje në pikëkalimin kufitar në Jarinjë ka arrestuar tre serbë, nën dyshimin se kanë kaluar ilegalisht kufirin dhe më pas u kanë ofruar mito zyrtarëve policorë. “Njësitet policore kanë arrestuar tre të dyshuar meshkuj K/Serb...

Visar Ymeri: Gazi lotsjellës e parandaloi themelimin e Zajdenicës!

Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri në një intervistë të dhënë për RTK-në ka thënë se, arrestimi i Albin Kurtit është politik. “Ne asnjëherë nuk i kemi ikur drejtësisë, mirëpo jo kur ajo është politike”, ka thënë ai, raporton Gazeta...

Rugovasit s’falin tokë për liberalizim vizash (VIDEO)

Ndonëse nga shumëkush është pritur qe Komisioni “ad hoc” i presidentes Atifete Jahjaga, i përbërë nga tre ekspertë ndërkombëtar t’i japë epilog çështjes se demarkacionit, një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Madje, raporti i publikuar nga ekspertët ndërkombëtar...

Sfarqa: Koalicioni PDK-LDK-AAK i mundshëm (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Ferizajt ka deklaruar në emisionin “Euro Tribuna” në Tribuna Channel, se përfshirjen e AAK-së, në qeverisjen qendrore nuk e sheh të pamundur. Madje ka thënë se kjo mund të krijoj edhe stabilitet më të madh...

Përgjimet, arsyeja e tërheqjes së BDI-së

Vendimi për dorëheqjet e ministrave dhe zëvebdësministrave nga Qeveria e Maqedonisë nga mbledhja e mbrëmshme e Kryesisë së BDI-së, ka shkak publikimin e fundit të një telefonate, e cila është produkt sipas kësaj partie, e “laboratorëve të nëntokës”. Ky është...

About Me

38159 POSTS
0 COMMENTS
- Advertisement -spot_img

Latest News

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...
- Advertisement -spot_img