Uncategorized

Vuçiq: Bisedimet me Prishtinën ishin të vështira


Publikuar më:


Aleksandar Vuçiq

Vuçiqi u tha gazetarëve në Beograd se bisedimet ishin të vështira dhe se “disa nuk kanë dashur të pranojnë aranzhime sikur që kanë pasur me Kroacinë dhe Slloveninë”, por siç ka shpjeguar, “për shkak të stabilitetit nuk do ta thotë asnjë fjalë”, raporton agjencia Beta.

Bisedimet e së hënës në Vjenë ishin ftuar nga Bashkimi Evropian, pas vendosjes së masës së reciprocitetit nga ana e Kosovës për transportin e naftës dhe gazit.

Ky vendim për reciprocitet nga Qeveria e Kosovës është marrë më 21 mars dhe ka pasuar për bazë mosnjohjen e çertifikatave ADR të kompanive nga Kosova, që importojnë derivate të naftës nga Serbia.

The post Vuçiq: Bisedimet me Prishtinën ishin të vështira appeared first on Lajminet.

Comments
To Top