22,06,2024

rajoni

Shqiptari në Itali rrah ish gruan dhe bashkëshortin e saj të ri

Shqiptari thuhet vetëm se është 34 vjeç dhe nuk bëhen të ditura gjeneralitetet e tij. Sipas mediave italiane, ai kishte 8 vjet që ishte ndarë nga bashkëjetuesja e tij, por përsëri e përndiqte pasi nuk e përballonte dot ndarjen. Rasti...

Shqiptari në Itali godet me sëpatë bashkatdhetarin e tij

Mediat vendase shkruajnë se 41-vjeçari shqiptar, banues në Xhenova, është arrestuar ditën e djeshme në një apartament në San Fruttuoso, ku ai banonte. NOA.al mëson se më 10 qershor të këtij viti, 41-vjeçari ka plagosur rëndë bashkatdhetarin e tij në...

Basha: Koha e Ramës ka mbaruar, dibranët e braktisën

“Do të mbahet mend se në Dibër, Rama mbajti fjalimin më të shkurtër të jetës së tij. Dhe kjo për një fakt të tjeshtë, s’kishte çfarë të thoshte. S’ka mbajtur asnjë premtim dhe këtë dibranët nuk ia harrojnë. S’ka...

Gjykohet bosi kryesor i drogës në Serbi

Ka qenë pikërisht Gjykata e Lartë e Beogradit që ka njoftuar pranimin e kallëzimit të përgatitur nga prokurorët në fillim të qershorit. Gjithsesi, kallëzimi nuk ka të bëjë për trafik droge, por për blerjen e cilësuar si ilegale të...

E shfrytëzonin për prostitucion në një lokal në Kosovë, 20-vjeçarja nga Kukësi i denoncon në polici

Sipas uniformave blu të Kukësit, ky veprim është kryer pasi ndaj këtyre dy personave është bërë një kallëzim në polici. Më tej, policia e Kukësit tha për Express se një 20-vjeçare me iniciale H.Sh pretendon se personat në fjalë e...

Merkel letër Vuçiqit, e kushtëzon me Kosovën

Siç shkruan Tanjug, përcjell Telegrafi, me anë të letrës Merkel ka konfirmuar mbështetjen e ardhshme të qeverisë gjermane për Serbinë dhe ka deklaruar se Vuçiq ka përpara detyra të rëndësishme – vazhdimin e reformave, pajtimit rajonal dhe normalizimin e...

Nga spitali i lajmëruan gabimisht se babai i tyre kishte vdekur – e ata morën me vete edhe hoxhën!

Në këtë pyetje, janë përgjigjur të afërmit e Sinan Meshkiç, të cilët pas njoftimit të trishtuar për vdekjen e tij u nisën për të marrë trupin, por janë ballafaquar me një skenë “tronditëse”, përcjell Telegrafi. Ngjarja ka ndodhur në një...

Pezullohet inspektori i policisë në Hanin e Hotit, mori para për të kaluar makinat pa radhë (video)

Drejtoria e Standarteve Profesionale ka nisur verifikimet për rastin dhe ka filluar ecurinë disiplinore për përjashtim nga Policia e Shtetit për  shkelje të rënda të “Kodit të Etikës” dhe “Korrupsion pasiv”. Ndërkohë Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në...

Fillon pagesa për dëmet nga vërshimet në Maqedoni

Ministri i Financave Kiril Minoski informoi se gjatë ditës i kanë transferuar paratë në llogaritë e veçanta dedikuese në bankat afariste. “Kjo do të thotë se në terminet e pasdites mjetet do të jenë të disponueshme për qytetarët nga rajonet...

Rritet numri i turistëve të huaj që vijnë përmes portit të Durrësit

  “Edhe në portin e Durrësit ka një rritje prej 36,4 % më shumë vizitorë shtetas të huaj që kanë hyrë këtë sezon  turistik”, thotë ministrja Ekonomi, në një postim në rrjetet sociale. Kjo rritje e vizitorëve të huaj është parë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...
- Advertisement -spot_img