Uncategorized

Shtëpia e Bardhë i dënon sulmet në Stamboll


Publikuar më:


Earnest thotë se sulmi në aerportin e Stambollit dhe ai më parë në aerportin e Brukselit është një simbol i lidhjeve ndërkombëtare dhe raporteve që lidhin shtetet.

“SHBA dërgon ngushëllimet më të thella për të vrarët në Stamboll dhe uron shërim sa më të shpejtë të të lënduarve”, tha Earnest, përcjell lajmi.net

Ai shtoi se SHBA-të qëndrojnë të palëkundur në mbështetjen e tyre për Turqinë si një aleat i NATO-s dhe si partner si dhe së bashku me të gjithë aleatët tjerë do të vazhdojnë përballjen e tyre me terrorizmin.

The post Shtëpia e Bardhë i dënon sulmet në Stamboll appeared first on Lajminet.

Comments
To Top