Uncategorized

Shkodër, polumbarët nxjerrin nga liqeni helikopterin EC145


Publikuar më:


Siç bëhet e ditur, polumbarët kanë nxjerrë nga liqeni trupin e dëmtuar të helikopterit, ndërsa Prokuroria që po heton çështjen ka në dispozicion edhe “Kameran regjistruese”.

Shtabi i Forcave të Armatosura thotë se ekspertët e “Eurocopter” dhe ata ushtarakë amerikanë kanë asistuar grupin hetimor.

Në deklaratë gjithashtu thuhet se Frocat e Armatosura dhe Ministria e Mbrojtjes po vijojnë bashkëpunimin intensiv me Prokurorinë. /TCh

The post Shkodër, polumbarët nxjerrin nga liqeni helikopterin EC145 appeared first on Lajminet.

Comments
To Top