Uncategorized

Opozita e Malit të Zi pas shtatë muajve kthehet në parlament


Publikuar më:


Parlamenti i Malit të  Zi

Deputetët e Frontit opozitar Demokratik deklaruan se do të ktheheshin në sallën e parlamentit për të demaskuar, sipas tyre, tradhëtarët e partive të tjera opozitare.

Megjithatë, seanca parlamentare e caktuar për dje, ku duhej të bisedohej për ristrukturimin e qeverisë dhe

zëvendësimin e kryetarit të Parlamentit, Ranko Krivokapiç, u anulua.

Shkaku ishte përleshja mes pjesëtarëve të sigurisë së parlamentit me deputetët e Frontit Demokratik, të cilët nuk lejuan të kontrolloheshin.

The post Opozita e Malit të Zi pas shtatë muajve kthehet në parlament appeared first on Lajminet.

Comments
To Top