Show Biz

Mediat britanike për Ritën: Befason 400 fëmijë në Kosovë


Publikuar më:


Rita Ora i bën befasi 400 nxënësve, në atdheun e saj, Kosovën, për ta mbështetur programin humanitar të UNICEF-it. Për vizitën e Ritës ka bërë një raport të gjatë e përditshme Daily Mail.

Këngëtarja fituese e shumë çmimeve, Rita Ora është rikthyer në vendin e saj, Kosovën, për një mision humanitar.

28 vjeçarja, e cila cilësohet ikonë në Britani, e cila ka qenë pjesë e fushatave globale për bamirësi që nga viti 2013, ka befasuar më shumë se 400 fëmijë, në një ngjarje në Prishtinë, kryeqytetin e vendit, e cila mbërriti këtë të mërkurë.

Vizita e këngëtares në vendet evropiane, është pjesë e misionit të saj bamirës, organizuar nga UNICEF, duke i dhënë asaj mundësi që të kaloj kohë me të rinjtë e vendit, transmeton GazetaExpress.

 “Jam shumë e lumtur që kthehem në Kosovë, dhe e nderuar të takojë fëmijë dhe familje që mbështeten nga UNICEF-i”, ka thënë Rita e emocionuar.

“Ky është udhëtimi im i parë me UNICEF-in dhe të shohësh se si këto programe kanë ndikim pozitiv në shëndetin dhe zhvillimin e fëmijëve, më bën të mendojë se sa e rëndësishme për ne është që ta përkrahim UNICEF-in”, tha Rita Ora.

“Nuk mund të pres t’i them të gjithëve më shumë për punën që unë e kam parë, për njerëzit që i kam takuar dhe pse jam shumë krenare që jam përfshirë në programin për ndihmë të UNICEF-it”

Gjatë vizitës së saj, këtë mëngjes ajo morri një energji të madhe nga të rinjtë që janë vullnetarë në UNICEF, dhe kaluan kohë së bashku me ta.

Rita, e cila u bë e famshme me këngën ‘Hot Right Now’ në bashkëpunim me DJ Fresh më 2012. /GazetaExpress/ Përktheu: Edon Baliqi / KultPlus.com

To Top