Sport

Gundogan në Manchester City?


Publikuar më:


Manchester City ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Borussia Dortumundit, Ilkay Gundogan, raportojnë mediat britanike.

Mesfushori turk prej kohësh është në shënjestër të “qytetarëve”, dhe duke se tashmë marrëveshja në parim është arritur më lojtarin.

Gundogan është në listën e trajnerit të ardhshëm te Cityt, Pep Guardiola, dhe siç shkruajnë mediat në ishull, lojtari do të transferohet në “Etihad Stadium” për çmimin 30 milionë euro. /KosovaPress/

 

Comments
To Top