Uncategorized

Egjiptiani u dha ilaç gjumi marinarëve shqiptarë për të realizuar rrëmbimin


Publikuar më:


Luan Mema dhe kapiteni Dhimitër Malja e kanë gjetur veten të lidhur me zinxhirë kur janë zgjuar në ujërat ndërkombëtare.

Anija ka përfunduar më pas drejt portit të Aleksandrisë në Egjipt. 30 –vjeçari egjiptian kërkon 70 mijë euro për të liruar dy shqiptarët dhe për të kthyer anijen, shkruan lapsi.al.

Ai thotë se pronari i peshkarexhës ka disa muaj që nuk i ka dhënë pagën dhe se akti i tij është në shenjë revolte ndaj punës së papaguar. Ai e ka rrëmbyer anijen 5 ditë më parë, por lajmi u bë i ditur vetëm ditën e djeshme.

The post Egjiptiani u dha ilaç gjumi marinarëve shqiptarë për të realizuar rrëmbimin appeared first on Lajminet.

Comments
To Top