13,06,2024

Pronarja monstër e kopshtit, fjalët e para me të atin përpara gjyqit

Must Read
Anjeza Shabani

Shabani u arrestua tre ditë më parë nga Policia e Tiranës, me kërkesë të Prokurorisë, e cila nisi hetimet pas videos të publikuar në media, ku dukej teksa dhunonte fëmijën 3 ­vjeçar.

Jashtë gjykatës ka qenë i ati i Anjezës të cilit ajo i ka folur duke i thënë:

“Babi jam mirë… Bravo bab, ashtu të bëhesh”, i është përgjigjur i ati i cili ka hipur sipër kangjellave të gjykatës për ta parë më mirë të bijën.

AKUZAT

Përveç përballjes me akuzën për dhunim të të miturve, Shabani do të përballet edhe me evazionet fiskale, shmangien e detyrimeve tatimore dhe shmangien e të ardhurave.

Menjëherë pas inspektimit të bërë, tashmë Hetimi Tatimor është vënë në lëvizje duke bllokuar kopshtin “Diren”.

Në një intervistë për mikrofonin e “STOP”, Zëdhënësi i Përgjithshëm i Drejtorisë së Tatimeve, Erjon Prifti, pranoi se ky subjekt është i pa  licensuar. Ai gjithashtu shtoi se do të kryhet një investigim fiskal

(tatimor), si dhe do të hetohen dhe do të penalizohen të gjithë personat përgjegjës.

The post Pronarja monstër e kopshtit, fjalët e para me të atin përpara gjyqit appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img