Uncategorized

Arrestohet pastruesi që deshi të dhunojë migranten


Publikuar më:


Arrestim / foto ilustruese

Policia italiane thotë se pastruesi 53 vjeç është xhiruar nga kamera të fshehura se si ka bërë përpjekje që të nxis vajzën të shkojnë bashkë në tualet, duke i premtuar se do t’i jap çamçakëz nëse pajtohet.

Pastruesi po akuzohet për dhunë seksuale dhe nxitje të prostitucionit me minor.

Policia në Raguza, përmes një komunikate kanë thënë se ata e kanë hetuar rastin pasi për këtë janë paralajmëruar nga një punonjës i një strehimore ku qëndronte vajza prej se kishte shkuar në Sicili. Punonjësi i strehimores ka thënë se adoleshentja, e cila gjendet në këtë pjesë të Italisë pa përcjellje, refuzonte të shkonte në shkollë.

Policia ka thënë sot se hetimi tyre, që përfshinte edhe konfiskimin e kompjuterit të pastruesit, tregon për “indikacione serioze të fajit”.

The post Arrestohet pastruesi që deshi të dhunojë migranten appeared first on Lajminet.

Comments
To Top