Sport

Ancelotti: Zidane do të bëhet trajner i madh


Publikuar më:


ancelotti-690x380

Italiani ka thënë se ish asistenti i tij me të cilin fitoi Ligën e Kampionëve në edicionin 2013-14, ka personalitetin dhe njohuritë për t’u bërë menaxher i madh në të ardhmen.

 

Carlo Ancelotti nuk ka dyshime se Zinedine Zidane do të ketë sukses tek Real Madrid.

Zidane ishte ndihmës i talianit gjatë vitit të parë të tij në Santiago Bernabeu, duke drejtuar skuadrën në triumf më Ligën e Kampionëve.

Francezi tani ka marrë drejtimin e skuadrës, dhe Ancelotti beson se Zizou ka të gjitha kualitetet e nevojshme për t’u bërë trajner i madh.

“Nuk jam i befsuar me pozitën që ka tani”.

“Kemi pasur përvojë të mirë kur fituam La Decima. Ai ka bërë punë shumë të mirë si ndihmës”.

“Zidane ka krizmë, personalitet dhe lojtarët e respektojnë. Lojtarët e respektojnë shumë”.

“I tillë është edhe si menaxher. Mendoj se ai do të ketë suksese tek Reali”.

Comments
To Top