25,05,2024

Uncategorized

Maqedonia drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Pritet që shpërbërja parlamentit të ndodh me 7 prill. Dhe kështu të hapet rruga e qytetarëve drejt kutive të votimit për zgjedhjësit e rinj. Burimet e sigurta të Agjencisë “Zhurnal” thonë se, pas shpërbërjes së parlamentit zgjedhjet pritet të mbahen...

Fqinji godet me sëpatë në kokë fëmijën 6 vjeç

Ngjarja është regjistruar rreth orës 14:00 dhe pritet në orët në vijim të jepen më shumë informacion ndërkohë që fëmija po transportohet drejt Tiranës për një mjekim më të specializuar. The post Fqinji godet me sëpatë në kokë fëmijën 6...

Sonte vendimi i Gjykatës për Gruevskin

Sipas informacioneve kredibile, por deri më tani jo zyrtare, Këshilli penal pran Gjykatës penale Shkup për momentin po shqyrton ankesën e avokatëve kundër masës për funksionarin e lartë të policisë. Paraburgimi për Gruevskin u shqiptua para dy dytëve me...

Mogherini: Pres me padurim vizitën time në Prishtinë

“Kjo marrëveshje hap një fazë të re në marrëdhëniet BE-Kosovë dhe paraqet një kontribut të rëndësishëm për paqe, stabilitet dhe prosperitet në Kosovë dhe në rajon në përgjithësi. Unë pres zbatimin e kësaj marrëveshjeje” tha Përfaqësuesja e Lartë/Zëvendës-Kryetarja Federica...

Tjera

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...