28,09,2023

Asambleja e NATO-s në Tiranë më 27 maj

Must Read

Lajmi konfirmohet nga deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, i cili ndodhet në Francë si pjesë e delegacionit shqiptar në punimet e kësaj Asambleje.

Majko e ka dhënë lajmin në një status në rrjetet sociale.

“Në Asamblenë Kombëtare të Francës. Vendin e fjalës dhe revolucionit evropian. Tanimë është zyrtare, Tirana pret në 27 maj Asamblenë Parlamentare të NATO-s”, shkruan Majko në facebook.

Të njëjtën gjë ka postuar në facebook edhe ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, gjithashtu pjesë e delegacionit shqiptar në Asamblenë e NATO-s.

“Përveç temës së terrorizmit, krizës humanitare të refugjatëve, Rusisë etj. sot u fol përsëri për nevojën urgjente, për adaptimin me shpejtësi të një strategjie të re për të adresuar situatat e kohëve të fundit. Mbledhja e ardhshme e Asamblesë Parlamentare të NATO-s do bëhet në Tiranë”, ka shkruar ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli. /Lapsi

The post Asambleja e NATO-s në Tiranë më 27 maj appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img