Uncategorized

Zyrtarizohet blerja e aeroportit të Rinasit nga kinezët


Publikuar më:


Aeroporti i Rinasit

Në një deklaratë zyrtare, kompania njofton se ka nënshkruar me “Tirana Airport International”, marrëveshjen që i jep asaj të drejtën e koncesionit të aeroportit të Tiranës deri në vitin 2027.

Kompania nuk ka zbuluar shifrat e transaksionit, por ka bërë të ditur se aeroporti do të menaxhohet nga “Ken Dynamics”, një konsorcium që ajo e ka formuar së bashku me “Friedman Pacific”.

“China Everbright” e cilëson Rinasin si një nga aeroportet me rritjen më të shpejtë në Europë dhe thotë se ai është e para e një serie blerjesh që ajo do kryejë jashtë Kinës.

The post Zyrtarizohet blerja e aeroportit të Rinasit nga kinezët appeared first on Lajminet.

Comments
To Top