Uncategorized

Zbulohet laboratori i drogës, 11 shqiptarë në pranga


Publikuar më:


Droga e kapur gjatë këtij rasti

Mediat greke shkruajnë se operacioni i policisë greke në zonën e Atikës, zbuloi një laborator  të përpunimit të drogës.

Droga e llojit kokainë, heroinë dhe hashash i përpunuar kishte për qëllim tregun vendas.

Ende nuk bëhen të ditur emrat e personave të arrestuar.

Në cilësinë e provës materiale policia ka sekuestruafr7 kilogramë heroinë, 850 gram kanabis i përpunuar, 37.6 gram kokainë dhe 5 kilogramë e 506 gram pluhur farmaceutik i përshtatshëm për tjetërsimin e drogës.

Po ashtu janë sekuestruar edhe pajisje laboratorike për përpunimin e drogës, një pistoletë, një sasi parash prej 13 635 euro si dhe 2500 lekë shqiptare, dy makina, telefon celularë, peshore etj.

The post Zbulohet laboratori i drogës, 11 shqiptarë në pranga appeared first on Lajminet.

Comments
To Top