Uncategorized

Zaev: Vendimi i Ivanovit, grusht-shtet për Maqedoninë


Publikuar më:


Lideri i LSDM-se, Zoran Zaev

 

Sipas Zaev kriminelët duhet të përgjigjen për krimet e bërë. kreu i opozitës u bëri thirrje qytetarëve për protesta.

“Unë Zoran Zaev do tu prijë qytetarëve në luftën për një Maqedoni demokratike. Ose Gruevski ose Maqedonia. Ivanov sot ka sqaruar një dilemë, duhet të fitoj dhe do të fitoj Maqedonia. Mesazhi për protesta besoj se u përcoll tek qytetarët”, tha Zaev.

Zaev u bëri thirrje juristëve që të japin komentet e tyre ndaj këtij vendimi të presidentit Gjorge Ivanov. Ndërkohë që për vete u shpreh se asnjëherë nuk do të pranoj amnisti, nga fakti se nuk ndjehet fajtor.

“Nuk kërkoj dhe nuk pranoj amnisti. Nuk jemi të gjithë njësoj dhe nuk jemi të gjithë kriminelë. Nuk dua të jem i falur, nuk mjam kriminel. Nuk dua të më fusin në një shport me të tjerët”, u shpreh Zaev.

The post Zaev: Vendimi i Ivanovit, grusht-shtet për Maqedoninë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top