Uncategorized

Vuçiq: Fat Sheshelit, por jo politikave të tij


Publikuar më:


Aleksander Vuçiq

Ai kështu ka komentuar shpalljen e Sheshel-it si i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, shkruan Vecernje Novosti, përcjellë Klan Kosova.

“Atij dhe familjes së tij i dëshiroj fat në jetë. Problemi është tek politikat e tij dhe do të kundërshtojmë me forcë atë, sepse ne mendojmë se kjo është një politikë që po e shtyn Serbinë në telashe, vështirësi ekonomike dhe në izolim”, ka thënë Vuçiq.

Vuçiq duke folur për vendin që ai udhëheqë ka thënë se Serbia gjendet në udhëkryq.

“Serbia është në një udhëkryq politik dhe ekonomik pas viteve që kanë kaluar në luftëra të pakuptimta, privatizime të egra, korrupsion recesion të gjatë”, ka thënë Vuçiq.

Ne ishim në gjendje për të ndaluar një rënie të mëtejshme të vendit, ne kemi rezultate të shkëlqyera në tremujorin e parë të këtij viti “, tha Vucic.

The post Vuçiq: Fat Sheshelit, por jo politikave të tij appeared first on Lajminet.

Comments
To Top