Uncategorized

Vuçiq: Do flasim në Bruksel për çështjen e letërnjoftimeve serbe


Publikuar më:


Bisedimet / ilustrim

Kjo vjen pasi kryetarët e komunave të veriut iu kundërpërgjigjën ministres Edita Tahiri, e cila të premten deklaroi se nga 18 prilli secilit qytetar do t’i ndalohet hyrja në Kosovë me letërnjoftime të Serbisë.

Sipas Radio Kontakt Plus, përmes një deklarate për shtyp kryetarët e komunës së Zveçanit, Zubin Potokut, Mitrovicës së Veriut dhe Leposaviqit kanë thënë se nëse ky vendim vihet në praktikë, atëherë ata do t’i bllokojnë pikëkalimet kufitare në Jarinjë e Bërnjakë.

The post Vuçiq: Do flasim në Bruksel për çështjen e letërnjoftimeve serbe appeared first on Lajminet.

Comments
To Top