13,04,2024

Të hënën shpalosen detajet e koalicionit parazgjedhor mes AAK-së e Nismës

Must Read

hands-780x439

Marrëveshja në mes të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën për formimin e një koalicioni parazgjedhor, është fare pranë konkretizimit.

“Jemi pothuajse në përfundim të marrëveshjes. Shpresoj që çdo gjë do të jetë gati për të hënën”, ka thënë për KlanKosova.tv, sekretari i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi.

Informatën për një koalicion parazgjedhor mes dy partive opozitare fillimisht e dha dje nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img