Uncategorized

Vuçiq: Beogradi është për zgjidhje reciprocikisht të pranueshme me Prishtinën


Publikuar më:


Aleksandar Vuciq

Vuçiq dhe drejtoresha për Ballkanin perëndimor e Shërbimit të jashtëm të Bashkimit Evropian, Angelina Eichhorst, kanë diskutuar sot në Beograd për zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit dhe është theksuar rëndësia e vazhdimit të dialogut ndërmjet Serbisë dhe Kosovës.

Të dy zyrtarët kanë konstatuar se është arritur përparim i rëndësishëm në bisedimet për pranimin e Serbisë në Bashkimin Evropian dhe kanë shfaqur shpresën se në këto negociata do të mbahet dinamika e planifikuar e hapjes së kapitujve./rel

 

 

 

The post Vuçiq: Beogradi është për zgjidhje reciprocikisht të pranueshme me Prishtinën appeared first on Lajminet.

Comments
To Top