03,12,2023

Skandali i jetimores, Gjykata e Apelit lë në burg ish-drejtoreshën

Must Read
Shkoder

Ndërsa për dy punonjëset e tjera të kësaj jetimore Najda Ramolli dhe Rafaela Camaj, Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”.

Ndërkohë, pas dy ditësh pritet qe Gjykata e Apelit të shqyrtojë dhe apelimin e bërë dhe nga dy punonjëset e tjera të kësaj qendre për të cilat Gjykata e Shkallës së parë ka dhënë  vlerësim masë sigurie “arrest me burg”.

Pesë punonjëset e jetimores së Shkodrës u arrestuan dy javë më parë nga policia pas akuzës së shpërdorimit të detyrës.

The post Skandali i jetimores, Gjykata e Apelit lë në burg ish-drejtoreshën appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img