Uncategorized

Vrasja në Linzë, prokuroria kërkon 116 vite burg për autorët


Publikuar më:


35 vjet burg është kërkuar për Emiljano Tasho, në akuzën e vrasjes me paramendim në bashkëpunim, vjedhje me dhunë, armëmbajtje pa leje dhe plagosje e lehtë me dashje. 28 vite është kërkuar për Bujar Hasanin, i cili ka masën e sigurisë arrest me burg në mungesë, dhe për Mirsad Kuçanën.

Ndërsa për Ervis Martinajn, në akuzën e vrasjes me paramendim në bashkëpunim është kërkuar 25 vite burg.

Për Erjon Biraçin, prokuroria ka kërkuar të dënohet me 5 vjet burg në akuzën e përkrahjes së autorit të krimit.

The post Vrasja në Linzë, prokuroria kërkon 116 vite burg për autorët appeared first on Lajminet.

Comments
To Top