Uncategorized

Thellohet kriza politike në Maqedoni


Publikuar më:


Protesta ne Shkup

Analistët kritikojnë edhe përçarjen e shqiptarëve, ndërsa një takim të ri të liderëve e shohin të domosdoshëm

Shteti i Maqedonisë po vazhdon të rrëshqasë në një krizë të thellë politike, që ka rezultuar edhe me tensionimin e marrëdhënieve ndëretnike.

Vendimet e fundit të Parlamentarit të Maqedonisë për anulimin e zgjedhjeve të 5 qershorit dhe shkarkimi i ministrave të opozitës nga Qeveria kalimtare, nuk e ka zgjidhur krizën dyvjeçare të këtij shteti,shkruan sot gazeta ‘Zeri’.

Madje në zhbllokimin e këtij ngërçi nuk ka ndikuar as miratimi për ndryshimin e Ligjit për Falje e as vendimi i Gjykatës Kushtetuese për hapjen e debatit për vlerësimin e kushtetutshmërisë së këtyre vendimeve./zeri

The post Thellohet kriza politike në Maqedoni appeared first on Lajminet.

Comments
To Top