17,07,2024

Namik Dokle ‘rrëshqet’ në ofendime

Must Read
Namik Dokle

Në një status në Facebook, Dokle e ka sjellë përmes një shembulli dhe disa shprehjeve të urta popullore, situatën për ngjarjen që ndodhi.

Lexoni më poshtë çfarë shkruan deputeti i PS Namik Dokle:

Koha është e pamëshirshme, edhe fjalëve te urta popullore, te përdorura ne shekuj, ua ndryshon sensin…Ja tre shembuj:
1.Dikur…” Sheh rrushin rrushin e piqet.” Tani…” Sheh molla mollën dhe kalbet.”
2.Dikur…” Beri një vrime ne ujë.” Tani…” Beri një vrime me brekë.”
3. Dikur…” Kur pula bën vezën, gjeli këndon ne maje te plehut.” Tani… “Kur pula bën vezën, gjelit i dhemb by…”
Cila ju pëlqen me shume? A ju kujtohet ndonjë tjetër?

The post Namik Dokle ‘rrëshqet’ në ofendime appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img