Uncategorized

Stojanoviq: Prishtina po ik nga problemet


Publikuar më:


Branimir Stojanoviq

Stojanoviq në një deklaratë për RTS ka thënë se kjo është  ikje nga problemet të cilët sipas tij janë shumë të dhimbshme për Prishtinën.

Zëvendësi i kryeministrit, Isa Mustafa ka shtuar se Serbia dhe serbët në Kosovë janë të gatshëm për ta formuar Asociacionin, por se siç tha ai “Bashkimi Evropian duhet të bëjë pjesën e vet si dhe duhet t`i bëj presion Qeverisë së Kosovës për ta zhbllokuar procesin”..

The post Stojanoviq: Prishtina po ik nga problemet appeared first on Lajminet.

Comments
To Top