Uncategorized

Steinmeier takon Bushatin: Shqipëria të vijojë rrugën e reformave


Publikuar më:


Në një postim në rrjetin social “Twitter”, kreu i diplomacisë shqiptare thotë: “Po punojmë bashkë për stabilitetin në Bankën Botërore, Bashkimin Evropian dhe NATO”.

Nga ana tjetër Ministri e Jashtme e Gjermanisë bën me dije po në “Twitter” se gjatë takimit Steinmeier ka theksuar se Shqipëria duhet të vijojë rrugën e reformave për integrimin në BE.

“Mbështesim dhe inkurajojmë Shqipërinë”, mësohet të ketë deklaruar ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Steinmeier.

The post Steinmeier takon Bushatin: Shqipëria të vijojë rrugën e reformave appeared first on Lajminet.

Comments
To Top