Uncategorized

Specialja kërkon masa kujdesi ndaj Gruevskit


Publikuar më:


Nikolla Gruevski

Vendimi i speciales vjen pas tërheqjes së vendimit për falje nga Ivanovi, shkruan AM, transmeton KosovaPress.

Për këtë lëndë masë kujdesi është kërkuar edhe për ish-ministrin e transportit, Mile Janakievski dhe kreun aktual të Komunës së Gazi Babës, Toni Trajkovskin.

“Nga ana jonë deri te Gjykata e Apelit Shkup është dorëzuar një propozim me shkrim për pezullimin e vendimit të Gjykatës Themelore Shkup 1, dhe të vazhdojë procedura penale për lëndën që në opinion njihet si “Puçi”, thanë nga prokuroria Speciale Publike.

The post Specialja kërkon masa kujdesi ndaj Gruevskit appeared first on Lajminet.

Comments
To Top