Uncategorized

Spahiu: Doli parashikimi, nesër kemi kryeministër të ri


Publikuar më:


Sipas tij, ky ishte edhe parashikimi që pritet të ndodhë seancën e nesërme parlamentare. Zgjedhje të feja dhe qeveri teknike, teza e ;lakuar së fundmi nga analistë dhe politikanë mund të gjej zbatim nesër.

RAMA RA: Dolën parashikimet / Për ju që nuk e besuat. Nesër mocion mosbesimi për Kryeministrin dhe zëvendësimi i tij me një kryeministër të ri, JO socialist. PS+PDIU=64 vota. Ben Blushi dhe shokët e tij nuk u shitën por refuzuan milionat e krye-maskarait. Selami, Bregu dhe Patozi i ribashkuan me PD. LSI sapo u bashkua me opozitën Anti-Rama. Meta s’mund të priste që Bukëshkali Rama ta groposte. Koalicioni i Opozitar PD+LSI+PDK+PR+PA+PBDNJ+LZHK = 76 VOTA . Zgjedhje të reja me qeveri teknike

.

Comments
To Top