21,02,2024

Kështu duken plazhet në Turqi pas puçit të dështuar (Foto)

Must Read

Me sezonin e verës zakonisht plazhet e Turqisë ishin përplot me pushues nga gjitha vendet e botës. Pra ishte një ndër vendet më të preferuara për pushuesit veror.

Por pas ngjarjeve të fundit që rrodhen në vend plazhet siç shihet edhe në fotografi janë të zbrazura, pushuesit e huaj kanë ikur nga Turqia në mungesë të sigurisë.

Si duket pasojat e para të një grusht shteti të dështuar janë reflektuar së pari në turizëm, raporton Daily Mail, transmeton Indeksonline.

2_1469045622-4721821

3_1469045610-4049783

4_1469045616-531642

turqi_1469047936-8489925.PNG

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img