Uncategorized

Sali Berisha suspendohet nga Kuvendi


Publikuar më:


Sali Berisha

Përmes një prononcimi për mediat, pas mbledhjes, deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla sqaroi se për shkak të thyerjes së rregullores, ish-kryeministri do të përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi.

“Byroja e Kuvendit është e detyruar që të respektojë rregulloren. Rregulloret e kemi miratuar të gjithë së bashku dhe jo vetëm PS, pra është miratuar me konsensus të plotë. Ligji duhet respektuar dhe është i barabartë për të gjithë. Më vjen keq që ish kryeministri thyen rregulloren në mënyrë të përsëritur”, tha Balla.

Deputeti demokrat, Edmond Spaho e lidhi vendimin e Byrosë me reformën në drejtësi, kur tha se një grup brenda PS-së është i interesuar ta shohë jashtë Kuvendit PD-në.

The post Sali Berisha suspendohet nga Kuvendi appeared first on Lajminet.

Comments
To Top