17,07,2024

Prokuroria do ta ndjekë edhe Thaçin

Must Read
Menduh Thaçi

Në press konferencën e sotme presidenti George Ivanovi theksoi se tërheq për abolimin e 22 personave, por nuk tha emrat e tyre.

Nga kabineti i presidentit kanë shpjeguar se emrat zyrtarisht do të jenë të njohur për opinionin, kur të publikohen në Gazetën Zyrtare.

Kjo është lista që Ivanovi sot vendosi të tërheqë abolimin, kështu duke i hapur rrugën Prokurorisë Speciale t’i hetojë rastet për këta persona:

Irena Misheva, kryetare e Këshillit të Qytetit të Shkupit

Mile Janakieski, ish-ministri i Transportit

Gordana Jankullovska, ish ministre e Brendshme

Lupço Dimovski, ish-ministër i Bujqësisë

Martin Protugjer, shef i kabinetit të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski

Menduh Thaçi, kryetar i PDSH-së

Bedredim Ibrahimi, anëtar i KSHZ nga PDSH-ja

Kiril Bozhinovski, Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë

Nikola Gruevski, ish-kryeministër, krye tar i VMRO-DPMNE-së

Toni Trajkovski, kryetar i Gazi Babës

Zoran Zaev, lideri i LSDM-së

Trajko Veljanoski, kryetar i Kuvendit

Koce Trajanovski, kryetar i Qytetit të Shkupit

Vladimir Todoroviq, ish-kryetari i komunës Qendër

Edmond Temelko, Kryetari i Pustecit të Shqipërisë

Vladimir Taleski, kryetar i komunës së Manastirit

Branko Palifrov, i punësuar në komunën e Strumicës

Branko Crvenkovski, ish-kryetar i LSDM-së, president dhe ish kryeministri i Republikës së Maqedonisë

Ismet Guri, ish-anëtar i Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në Çair

Sasho Mijalkov, ish-drejtor i DSK-së

Lupco Todorovski Radnik, ish-drejtor i Byrosë për siguri publike

Zoran Verushevski, ish-drejtor i DSK-së

The post Prokuroria do ta ndjekë edhe Thaçin appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img