Uncategorized

Rumania nuk do të ndryshojë qëndrim për Kosovën


Publikuar më:


Tomislav Nikoliq në takim me ambasadorin rumun

Ai gjatë takimit me ambasadorin e ri të Rumanisë, Danijel Banu, përmes tij, i ka dërguar mesazhe falënderuese Bukureshtit zyrtar për qëndrimin e tyre kundër pavarësisë së Kosovës, transmeton lajmi.net.

Ambasadori i Rumanisë, edhe njëherë ka konfirmuar qëndrimin e shtetit të tij karshi pavarësisë së Kosovës, dhe ka thënë se kjo nuk do të ndryshojë./lajmi.net

The post Rumania nuk do të ndryshojë qëndrim për Kosovën appeared first on Lajminet.

Comments
To Top