Uncategorized

Rama heq dilemat: Reforma do të votohet


Publikuar më:


Edi Rama

Rama ka shkruar në llogarinë e tij në facebook një status në atë mënyrë që heq dilemat se kjo reformë do të dështojë, raporton lajmi.net.

“Opinioni ynë është  po ai i njëjti prej kohesh: Çdo gjë për konsensusin dhe Reforma në Drejtësi o do votohet o do votohet!”, ka shkruar kreu i PS-së, Edi Rama.

Ndërkohë, Kuvendi i Shqipërisë është  mbledhur në mënyrë që të votohet kjo reformë. Por në orët e para kanë dalë disa mospajtime ndërmjet pozitës e opozitës.

Kjo ka bërë që seanca të ndërpritet kurse dialogu ndërmjet palëve të mbahet me dyer të mbyllura.

Miratimin e kësaj reforme me konsensus e kërkojnë SHBA-të dhe BE-ja./lajmi.net

.

Comments
To Top