Uncategorized

Protestuesit në Maqedoni sot pushojnë, rikthehen nesër


Publikuar më:


 

Protestat pasuan pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për të falur politikanët ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore.

Protestuesit përpos tërheqjes së vendimit për faljentë Ivanovit, kërkojnë edhe shtyrjen e zgjedhjeve që janë caktuar për 5 qeshor, sepse vlerësojnë se nuk janë plotësuar kushtet për mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe demokratike të cilat do të ishin të besueshme nga të gjithë./ Alsat-M/

The post Protestuesit në Maqedoni sot pushojnë, rikthehen nesër appeared first on Lajminet.

Comments
To Top