Uncategorized

Peshkatarin e zë rryma në Gjirokastër


Publikuar më:


Sipas të dhënave i plagosuri është Vasil Papa 69-vjeç nga lagja Granicë dhe është goditur nga rryma duke gjuajtur peshk në lumin Drino.

Kallami i peshkimit ka kapur një nga përcjellësit e linjës së tensionit të lartë. Menjëherë 69-vjeçarit i është dhënë ndihma e parë nga peshkatarët që ndodheshin pranë tij, ndërkohë që për mjekim më të specializuar është nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranë./NOA/

The post Peshkatarin e zë rryma në Gjirokastër appeared first on Lajminet.

Comments
To Top