Uncategorized

Papa Françesku do të shpallë 38 martirë shqiptarë


Publikuar më:


Papa Françesku në Shqipëri

Lajmi është bërë i ditur nga Dom Gjergj Meta, i cili njofton përmes “Facebook”-ut se procesi ka kaluar në të gjitha fazat tashmë. Ja deklarata e tij në rrjetin social.

“Lajm i bukur e i gëzueshëm!

Procesi i Luminimit të 38 martirëve shqiptarë të kohës së Komunizmit, Vinçenc Prennushi me shokë martirë, po pret vetëm firmën e Papës Françesku, pasi ka kaluar të gjitha fazat tashmë. Brenda këtij viti, përveç Nënë Terezës besoj do të kemi edhe festën e martirëve shqiptarë të vrarë në urrejtje ndaj besimit…

Ky lajm bëhet i ditur nga Arqipeshkvi i Shkodrës Imzot Massafra dhe nga Imzot Marcello Semeraro, anëtar i Kongregacionit për Shenjtërit dhe Sekretar i G9”.

The post Papa Françesku do të shpallë 38 martirë shqiptarë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top