Uncategorized

Në Turqi përurohet ‘gjerdani’ i Gjirit të Izmitit, merr pjesë edhe Rama


Publikuar më:


Në ceremoninë e hapjes të urës morën pjesë Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, Kryeministri Binali Yıldırım, Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Zëvendëskryeministrat e Turqisë Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli dhe Mehmet Şimşek, deputetë, përfaqësues të kompanive, të ftuar të huaj, kryetarë të bashkive dhe qytetarë.

Duke iu referuar sulmit në aeroportin Ataturk, Presidenti Erdogan tha: “Ne dënojmë çdo terror si dhe të gjitha organizatat terroriste dhe terroristët pa dallim. I lutem fuqisë së Zotit të mos lejojë që vendi im të kalojë përsëri një dhimbje të tillë.”

The post Në Turqi përurohet ‘gjerdani’ i Gjirit të Izmitit, merr pjesë edhe Rama appeared first on Lajminet.

Comments
To Top