Show Biz

Mozzik dhe Loredana në ballinën e gazetës zvicerane, shkruan për sukseset e çiftit kosovarë


Publikuar më:


E përditshmja e njohur zvicerane “20 Minuten” i ka kushtuar një artikull të veçantë dy artistëve kosovarë, Mozzik dhe Loredana Zefit, madje fotografia e tyre është në ballinën e kësaj gazete.

Dyshja që janë edhe çift më 1 të këtij muaji lansuan projektin e tyre më të ri muzikor “Romeo e Juliet”, bashkëpunimin e tyre të dytë me radhë, që shënuan jashtëzakonisht sukses të madh qysh në ditët e para të publikimit.

“Reperja nga Luzerni, Loredana ka bashkëpunuar sërish me bashkëshortin e saj Mozzik. Disa ditë pak publikimit “Romeo & Juliet” ka marrë mbi pesë milionë klikime”, kështu nis shkrimi për ta. Më tej shkruhet se në Spotify, kjo këngë është dëgjuar qysh në ditët e para 1.7 milionë herë. “Loredana është e suksesshme me muzikën e saj veçanërisht në Gjermani. Sipas firmës hulumtuese të tregut GfK Entertainment, këngët e tyre u transmetuan atje në 2018 76 milionë herë. Kjo është më shumë sondazhe se çdo veprim tjetër zviceran në Gjermani mund të tregojë. “Bonnie & Clyde” u transmentua 37 milionë herë.

Pas një tjetër shfaqjeje të fortë, tani lind pyetja për fansat: A do të ketë një album së shpejti? Në një intervistë me «Big FM», Loredana konfirmon se ajo po punon për këtë projekt. “Albumi im i parë do të jetë i imi nga unë, por sigurisht me tre, katër karakteristika me bashkëshortin tim së bashku”, shkruan 20 Minuten, përcjellë Indeksonline.

Ndryshe, çifti janë bërë në fund të vitit të kaluar edhe prindër të një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Hana./Indeksonline/

To Top